Etiketler: , , , , ,

Uzungöl Rehberi

uzungöl uzungöl doğası uzungöl gezi rehberi uzungöl otelleri uzungöl rehberi uzungölde nerede kalınır
UZUNGÖL REHBERİ
Uzungöl muhteşem doğası ile büyülürken Uzungöl'e olan ilgide giderek artmakta.Türkiye'de yerli turistlerin ölmeden önce görmek istediği Karadeniz ve düşlediği Karadeniz turunun olmassa olmaz bir parçasıda Uzungöl turu.Bunun yanında yabancı turistlerin Uzungöl'e olan ilgiside her geçen gün artmakta.Özellikle yaz aylarında Uzungöl'ü ziyaret edenlerin yarısını yabancı turistler oluşturmakta.Peki Uzungöl'ü bu kadar popüler ve güzel kılan etmenler neler? Haydi birlikte küçük bir Uzungöl turuna çıkalım.

Uzungöl Oluşumu

Uzungöl yamaçlardan düşen kayaların dere önünü kaptmasıyla oluşmuştur.İlk yerleşim 1586 yıllarında başlamış olup kalıcı yerleşimler ise 1650 li yıllarda başlamıştır.


Uzungöl Doğası


Uzungöl çevresinde sık ormanları yaşatmakta.Bu gölün manzarasının ve güzelliğinin en önemli nedenide bu ormanlar.Türkiye'de bulunan yağmur ormanlarının içinde bulunan bu ormanlar yerkürenin en yaşlı ormanlarından.Yaz kış yağış alan ve ılıman oaln bölgede ağaçlar yaz kış yeşilliğini korumakta olup bunun nedeni ise ormanı oluşturan ağaçların türleri.Ayrıca bu bölgede 60 dan fazla bitki türü 59 adet memeli ve 250 den fazlada kuş türü bulunmakta.


Uzungöl Gezilecek Yerler


Uzungöl'de göl kenarı ve göl çevresi dışındada gezilecek yerler bulunmakta.Haldizen yaylası,Balıklı Göl,Şekersu,Yaylaönü gezilecek yerlerin başında gelmekte.


Uzungöl'e Nerde Kalınır


Uzungöl'de göl mimarisine ve doğasına sadık kalınarak oluşturulmuş pek çok ahşap yapım tesis bulunmakta.Bu tesisler uzungöl otelleri,uzungöl pansiyonları,uzungöl bungolav evler,uzungöl apartları gibi pek çok kategoriye ayrılsa da hepsi birbirinden güzel.

Uzungöl Rehberi

Uzungöl geziniz öncesinde yörede yaşayan insanlar tarafından oluşturulmuş ve gerçek bilgileri ile Uzungöl tatiliniz öncesi size yöreyi tanıtacak olan ( http://www.uzungolrehberi.com/tr/ ) sitesini ziyaret ederek geniş bilgileri bulabilir Uzungöl'ü daha iyi tanıyabilirsiniz.Eğer Karadeniz'e ve Trabzona yolunuz düşerse Uzungöl'e uğramayı sakın unutmayın.

Müsaitlik durumu öğrenme, fiyatlar hakkında bilgi almak için www.uzungolotelleri.com adresini ziyaret edebilir veya 7/24 saat Canlı Yardım hizmeti ile bizlere ulaşabilirsiniz.
İletişim: 0539 735 84 91

e-mail: uzungolotelleri@gmail.com

 

  Uzungöl Otelleri 2017

Uzungöl Otelleri, Uzungöl Pansiyonları, Uzungöl Bungalovlar, Uzungöl Apartları, Uzungöl Uygun Oteller, Uzungöl Ucuz Oteller, Uzungöl Balayı Otelleri, Uzungöl Göl Manzaralı Oteller, Uzungöl Otel Fiyatları 2017, Uzungöle Nasıl Gidilir?, Uzungöl Ulaşım, Uzungöl Pansiyon Fiyatları, Uzungöl Kaç Km?, Uzungöle Otobüs ile Ulaşım, Uzungöl-Trabzon Arası Mesafe, Uzungöl Uygun Otel Rezervasyon, Uzungöl Ucuz Otel Rezervasyon, Uzungöl Otel, Uzungöl Yeni Hali, Uzungöl 2017, Uzungöl, Uzungöl Resturantları, Uzungöl Motelleri, Uzungöl Gecelik Fiyatları, Uzungöl Tatili, Uzungöl Turları, Uzungöl Nerededir?, Uzungöl Konaklama, Uzungöl Otelleri

Copyright 2016 © Uzungöl Otelleri | Oteller, Pansiyonlar, Konaklama Yerleri™ Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
Bu Site tasarımı Templateism.com'a aittir.